Ekologiczna żywność dla każdego

Żywność w zgodzie z naturą dla zdrowia

Naturalna żywność cieszy się nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Zapewne wynika to z faktu, że coraz większą wagę przywiązujemy nie tylko do tego co jemy, ale również do sposobu, w jaki żywność została wyprodukowana. Nasze konsumenckie wybory są odzwierciedleniem rosnącej świadomości ekologicznej, która zakłada troskę o dobro nasze oraz planety. Eko trend cieszy i napawa optymizmem z wielu powodów. Przede wszystkim zyskuje na nim nasze zdrowie – w ekologicznej żywności nie ma pestycydów! Z coraz większym przekonaniem sięgamy po produkty wegetariańskie i wegańskie. Roślinne zamienniki mięsa zyskują coraz więcej zwolenników – ich produkcja jest dużo bardziej przyjazna zwierzętom i środowisku. Warto również mieć na uwadze fakt, że dieta bogata w warzywa i owoce jest po prostu zdrowa i mniej obciążająca dla naszego organizmu. Ponadto kupując ekologiczne produkty wspieramy lokalnych przedsiębiorców i producentów żywności. Ekologia wszystkim wychodzi na dobre!

Certyfikowane produkty ekologiczne

Zanim przejdziemy do samych produktów ekologicznych, to warto przedtem zwrócić uwagę na certyfikat. Co warto zatem o nim wiedzieć i dlaczego jest on tak ważny? Certyfikat ekologiczny przyznawany jest producentom żywności, którzy NIE stosują: pestycydów, regulatorów wzrostu i syntetycznych nawozów. Certyfikat ma znaczenie i daje nam gwarancje, że nie płacimy za eko ściemę. Wracając do kwestii produktów żywieniowych – nietrudno zorientować się, że ich wybór jest niemały i różnorodny. Co więcej produkty te są łatwo dostępne – eko produkty są dostępne w każdym supermarkecie. Co takiego wśród nich znajdziemy? Wszystko! Producenci żywności ekologicznej bio planet troszczą się o to, by niczego nam nie zabrakło. Niewykonalnym jest wymienienie tutaj poszczególnych produktów, ponieważ ich wybór jest naprawdę ogromny. Coś, co dla wielu nas było kiedyś marzeniem (roślinne: mleka, pasztety, dania obiadowe, słodycze, sery, itd.) dziś jest na wyciągnięcie ręki. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak korzystanie z tego dobra!