STRONA STARTOWA O PRZEDSZKOLU GALERIA KĄCIK RODZICA KONTAKT
Od 1 grudnia 2017 roku
odwiedziło nas: osób.
Dziękujemy. Zapraszam ponownie. AKTUALNOŚCI 

Spotkanie z pracownikiem WORD

16 kwietnia odbyły się warsztaty dla dzieci w zakresie
edukacji komunikacyjnej z pracownikiem Wojewódzkiego
Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.Każda grupa wiekowa korzystała zestawu "Autochodzik" tj. z największego programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, który uczy prawidłowych nawyków i przygotowuje do samodzielności dzieci w ruchu drogowym.

DZIEŃ ZIEMI - DZIEŃ ZIELONY W PRZEDSZKOLU

Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszym przedszkolu 23 kwietnia, kolorem dominującym była zieleń. Dzień rozpoczęliśmy od oglądania spektaklu pt.:„WIELKIE SPRAWY MAŁEJ ŻABY" w wykonaniu Teatru Lalek „BAJKA” ze Starego Sącza.Głównym przesłaniem przedstawienia było kształtowanie właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni oraz tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.Akcja bajki rozgrywa się na leśnej polanie oraz nad rzeką i występowało w niej aż 9 różnych postaci: Żaba, Krokodyl, Smoki - Zygmunt, Antoni i Wincenty, Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch.Na uwagę zasługiwały bogate treści dydaktyczne, piękne dekoracje i duże oryginalne kukiełki oraz profesjonalna oprawa muzyczna.Dzieci obserwowały spektakl z dużym zainteresowaniem, gdyż tym razem zamiast „żywych aktorów” występowały kukiełki, które bardzo się im spodobały, dlatego na zakończenie podziękowały gościom gromkimi brawami.Kolejnym punktem zielonego dnia, było uczestnictwo wszystkich grup w zajęciach edukacyjnych z zakresu ekologii. Tak przygotowani "Mali przyjaciele przyrody" mogli przystąpić do wspólnej akcji "Sprzątamy Świat".Z wielkim zaangażowaniem zarówno Ci młodsi jak i starsi przedszkolacy uczestniczyli  w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego.
Uwieńczeniem Dnia Zielonego było rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego pt.: "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS".
Laureatami konkursu zostali:
I MIEJSCA
* Julia Anna Pawluk, l.5
* Adrian Olszewski, l.5
* Natalia Wąsak, l.6
* Adam Cybulski, l.6
* Marta Bielecka, l.6
II MIEJSCA
* Michalina Markiewicz, l.5
* Zofia Markiewicz, l.6
* Natalia Borkowska, l.6
* Martyna Borkowska, l.6
III Miejsca
* Nina Siedlecka, l.5
* Mateusz Jastrzębski, l.6
Zwycięscy otrzymali dyplomy i prezenty. Dziękujemy,  gratulujemy i życzymy dalszych sukcsów!!!
 
Wycieczka 6-latków do obiektu ujęcia i uzdatniana wody na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach.

18.04.2018r. 6-latki z grup: IV i V  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o wodzie na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach przy ul. Leśnej. Przedszkolaki obejrzały prezentacjęmultimedialną „Kropelka” w postaci komiksu rysunkowego i poznały obieg wody w przyrodzie.Zwiedziły obiekt ujęcia i uzdatniania wody – obejrzały studnie głębinowe, zbiorniki retencyjne i uzdatniające wodę.Starszaki, w ramach realizacji tematu „Ochrona środowiska” i obchodów „Dnia wody”, dowiedziały się o znaczeniu i potrzebie oszczędzania wody oraz poznały proces ujęcia, uzdatnienia i doprowadzenia wody do mieszkań.  

SADZENIE KWIATÓW W OGRODZIE

Wiosna w ogrodzie to czas siewu i sadzenia kwiatów.
Grupa  „Motylki” postanowiła przyłączyć się do akcji upiększania terenu wokół przedszkola. Z pomocą pań  dzieci posadziły kwiaty w ogrodzie przedszkolnym. Sadzenie roślin sprzyjało poznawaniu wiedzy przyrodniczej. Celem zajęć była również ochrona przyrody tak bardzo istotna w obecnym świecie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wyposażyli naszych przedszkolnych ogrodników w sadzonki kwiatów.  
 

 REGULAMIN KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„WIERSZ ILUSTROWANY - CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”
1. Organizator konkursu: 
Miejskie Przedszkole Nr 9 w Siedlcach
2. Adresaci konkursu:
Konkurs literacko -plastyczny skierowany jest do dzieci  wszystkich grup wiekowych oraz ich rodziców.
3. Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.
4. Zakres tematyczny
Tematyka prac plastycznych powinna obejmować zagadnienia ściśle związane z założeniami przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.
5. Czas trwania konkursu:
Termin składania  prac: do 19.04.2018r. -rozstrzygnięcie konkursu - wystawa pokonkursowa i uroczystość wręczenia nagród  23 kwietnia 2018r
6. Zadania dla uczestników konkursu: 
Do konkursu należy zgłaszać prace plastyczne wykonane:
-techniką płaską : (np. malarstwo, rysunek, wycinanki…)
- format: A-2, A-3,A-4
7. Prace należy opisać na odwrocie wg wzoru:
Tytuł pracy, imię i nazwisko dziecka, nauczyciela oraz jego podpis, do każdej pracy należy załączyć zgodę przedstawiciela ustawowego dziecka na udział  w konkursie .
8.  Zasady oceny:
Zgodność z tematem, jasność przekazu, estetyka wykonania; oryginalność pracy.
Organizator zastrzega prawo do publikacji prac na stronie internetowej przedszkola oraz zatrzymania prac w celu własnego użytkowania.

Programu antytytoniowy w przedszkolu

„Czyste powietrze wokół nas”. 

W roku szkolnym 2017/18  we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Siedlcach po raz pierwszy przystąpiliśmy do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy 
a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.Dnia 29.03.2018r. na przedszkolnym korytarzu pojawił się plakat informujący rodziców o projekcie programu antytytoniowego. 
Został napisany list do rodziców, zawierający  wskazówki jak wspierać swoje dziecko i działania podejmowane  w przedszkolu.
Zapraszamy do wspólnego udziału w  programie.

 

KONKURS NAJŁADNIEJSZY ZIELONY KĄCIK PRZYRODY

 

 

Na początku lutego 2018r. został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs na najładniejszy zielony kącik przyrody. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, uwrażliwianie na piękno budzącej się do życia wiosennej przyrody oraz uświadomienie korzyści zdrowotnych płynących ze spożywania nowalijek.

 

Jury w składzie :Pani dyrektor A. Kuziak,Pani T. Chromińska

Pani M. Klukowska, Pani K. Jajszczak odwiedziło grupy dnia

23 marca , by zobaczyć jak wyglądają i funkcjonują kąciki przyrody. Komisja miała trudny wybór , ponieważ wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami i rodzicami wykazały się pomysłowością. Kąciki były piękne i kolorowe. Zwyciężyła grupa IV-6-latki.Wszystkie dzieci z naszej placówki otrzymały drobne upominki.

WIZYTA AGAMY BRODATEJ W GRUPIE I

Dnia 05.04.2018r. grupę Maluszków odwiedziła Pani Jola Sobiczewska (mama Pawełka) z niezwykłym gościem agamą brodatą Jessem.Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się że Jess jest aktywna w dzień, więc trzeba jej zapewnić dopływ światła dziennego przez 10-12 godzin. Jaszczurka żywi się świerszczami, molami, drewnojadami, pokarmem suszonym i granulowanym, roślinami m. in. mniszkiem lekarskim, babką lancetową, koniczyną, ziołami m. in. bazylią, miętą, warzywami m. in. kapustą pekińską,rucolą, roszponką. Wymaga codziennej kąpieli  a w warunkach domowych przebywa w terrarium.
Każde dziecko miało okazję dotknąć egzotycznej jaszczurki, zrobić sobie z nią zdjęcie.Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę i zapraszamy ponownie ;-).

 

TEATRZYK:,,NAJLEPSZY RACHUNEK DOBRO I SZACUNEK"

 

Dnia 26 marca 2018r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Arena z Białegostoku, którzy zaprezentowali przedszkolakom bajkę pt: „Najlepszy rachunek dobro i szacunek”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata przygód małego chłopca o imieniu Staś, którego spotykały różne przygody. Cała historia zakończyła się jednak szczęśliwie. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu nagrodziły one aktorów głośnymi brawami, a po powrocie do sal dzieliły się nawzajem wrażeniami.
 
SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU "PRZYJACIEL ZWIERZĄT"
 
W roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy Miejskie Przedszkole Nr 9 przystąpiło do  projektu „Przyjaciel zwierząt”.
Znaczenie obcowania dziecka ze zwierzęciem domowym jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka.Opiekowanie się w dzieciństwie zwierzęciem może wyrobić większą wrażliwość na uczucia i postawy innych ludzi,nauczyć tolerancji i odpowiedzialności, samoakceptacji i panowania nad sobą.Ponadto dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami domowymi.
 Powyższe argumenty skłoniły nas do realizacji projektu, który sprawił nam ogromną radość.Chcemy podzielić się naszymi działaniami i zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem.
 
 
3-LATKI SZUKAJĄ WIOSNY
Maluszki w dniu 22.03.2018r. wybrały się na spacer w celu poszukiwania wiosny. Okazało się,że wiosna daje powolutku o sobie znać.Udało się usłyszeć pierwsze śpiewy ptaków, wypatrzyliśmy także pojawiające się pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi oraz krokusy. Dzieci okazały się wspaniałymi obserwatorami przyrody.
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 
W dniu 21 marca tradycyjnie,jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy.Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny.Uczestniczyły w zajęciach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku.Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały w ogrodzie przedszkolnym.Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom uda się przepędzić zimową aurę!

DZIEŃ MARCHEWKI

20 marca odbyl sie w naszym przedszkolu "Dzień Marchwii". Dzieci w każdej grupie wiekowej utrwaliły wiadomości na temat wartości odżywczych marchewki zarówno w formie surowej i gotowanej.Poznały wiele zastosowań tego smacznego warzywa w polskiej kuchni.Przedszkolaki ubraly sie tego dnia na kolor pomarańczowy. Wybierany był król i królowa Marchwii,wykonano marchewkowego stworka ;-).Odbyły się zajęcia matematyczne i plastyczne. Dzieci piły sok marchewkowy.Menu tego dnia było w przeważajacym kolorze pomarańczowym :zupa krem ,pomarańcze, ciasto marchewkowe.Wszystkim bardzo się ten dzień podobał. Nasze przedszkolaki będą go wspominać chrupiąc chętnie smaczną marchewkę.Relacja z tego dnia uwieczniona jest na zdjęciach poniżej.

 

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO:,,ŻEBY ZDROWYM BYĆ
TRZEBA ZDROWO ŻYĆ":

I MIEJSCE
KUBA JAJSZCZAK   
ADRIAN OLSZEWSKI    
II MIEJSCE
KORNELIA DYBCIAK 
JULIA ANNA PAWLUK
MARTA JÓŹWIK          
III MIEJSCE
ZOFIA KRZYMOWSKA    
MARTA BIELECKA   
MATEUSZ JASTRZĘBSKI
WYRÓŻNIENIA
PAWEŁ SOBICZEWSKI
MACIEJ SOBICZEWSKI
MIKOŁAJ KIELAK
KAROLINA TOPCZEWSKA
ZOFIA MARKIEWICZ
WIKTORIA DENISZEWSKA
ELENA WYSZOMIERSKA
NATASZA KOŁODZIEJAK
NATALIA WĄSAK
MAJA MODRZEWSKA
NATALIA BORKOWSKA
MARTYNKA BORKOWSKA
MARIKA WYMIATAŁ
MARYSIA MYRCHA

KONCERT PANA SPRĘŻYNKI:,,WYPRAWA DO LASU".

Dzieci z  naszego przedszkola w dniu 16.03.2018r.
uczestniczyły w koncercie Pan Sprężynki i zespołu muzycznego Bąbel Ziombel w sali Podlasie w Siedlcach. Spotkanie odbywało się pod hasłem:"świętuj z nami pierwszy dzień wiosny"- Pan Sprężynka promował teledysk do piosenki pt. ,,Wyprawa do
lasu”.Koncert realizowany był przez trzech zawodowych muzyków. W trakcie występu jego uczestnicy  mieli okazję wysłuchać autorskich utworów Pana Sprężynki, jak również znanych dziecięcych hitów zaaranżowanych w rytmach reggae, disco, folk. Podczas koncertu dominował wspaniały repertuar, szałowe stroje, humorystyczna konferansjerka, zawodowe, dynamiczne granie na żywo, oraz wspaniała zabawa, w której dzieci cały czas uczestniczyły, tańczyły, śpiewały, bawiły się wspólnie z muzykami.Naszym Milusińskim bardzo podobała się ,,wyprawa do lasu ;-)))).
 
OGŁOSZENIE 
20.03.2018r (wtorek) w naszym przedszkolu
organizowany będzie
DZIEŃ MARCHEWKI
w związku z promowaniem zachowań warunkujących zdrowie dzieci. Prosimy, żeby przedszkolaki przyszły ubrane w tym dniu (w miarę możliwości) na pomarańczowo.
 
DZIEŃ KOBIET W GRUPIE MALUSZKÓW

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
Dużo radości. 

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"
 
 Dzień kobiet to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych.Grupa najmłodsza 8-go marca świętowała:-) Z tej okazji chłopcy zaśpiewali dla dziewczynek piosenkę składali życzenia, obdarowali cukierkami, wręczyli własnoręcznie malowane laurki. Wtym szczególnym dniu wszystkie dzieci z grupy I z pomocą pań wykonały przepyszne babeczki.Przygotowanie smakołyku sprawiło dzieciom wiele radości, uśmiechu i zabawy.Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.
 
QUIZ WIEDZY O ZWIERZĘTACH DOMOWYCH
 
W naszym przedszkolu w  trzech starszych grupach, 5 i 6 - latkach odbył się quiz spawdzający więdzę dzieci z zakresu zwierząt domowych w ramach projektu "PRZYJACIEL ZWIERZĄT".W zmaganiach wzięło udział 15 przedszkolaków. Rywalizacja między uczestnikami była wyrównana, każdy wykazywał się szeroką wiedzą na temat naszych małych przyjaciół oraz szybkim refleksem.  
Laureatami zostali: 
  I miejsce Adam Cybulski (gr. IV)
II miejsce Julia Anna Pawluk (gr. III)
III miejsce Patrycja Dorosz ( gr. V)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

Dnia  07.03.2018r.(środa) przedszkolaków z gr IV (6-latki) odwiedził specjalny gość teraputka dogoterapii pani Aleksandra Chojecka ze swoim czworonożnym towarzyszem "Adele".W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w życiu człowieka.Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem .Piesek zaprezentował kilka sztuczek ; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę.Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa pogłaskanie.Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

TROPEM WILCZYM - IV EDYCJA BIEGU PAMIĘCI
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 04.03.2018r. odbył się bieg  po ulicach Siedlec. Wzięła w nim udział  6 -latka Marta Jóźwiak z gr. IV.Długość trasy wynosiŁ 1963 m – dystans symboliczny upamiętniający,rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak PS. Lalek.Brawo Martunia, jeteśmy dumni. Zamiłowanie do sportu, połączone z upamiętnieniem historii Polski.Szczytny cel.
 
 SPEKTAKL ,,KRUSZYNKA"
 
26 lutego przyjechał do naszego przedszkola Teatr ,,Magik" z Białegostoku ze spektaklem o słoniu Kruszynce. Kruszynka, to słonica, która zmęczona ciągłymi występami w cyrku ucieka do lasu, gdzie spotyka liczne zwierzęta: srokę, mysz, bobra, wiewiórkę. Jednak jej egoizm znacznie utrudnia nawiązanie przyjaźni ze zwierzętami. W końcu uświadamia sobie, że swoim zachowaniem sprawia przykrość innym. Czuje się zawstydzona i przeprasza mieszkańców lasu. Przedstawienie bardzo podobało się zarówno starszym jak i młodszym przedszkolakom. Dzieciom szczególnie przypadła do gustu oryginalna dekoracja.
Konkurs plastyczny:
 

 

„Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”
 
Organizator konkursu: Miejskie Przedszkole Nr 9  w Siedlcach

Cel konkursu: 
zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do dbałości o swoje zdrowie,
poprzez racjonalne odżywianie i ruch fizyczny, a także pobudzenie ich wyobraźni plastycznej,
kreatywności i umożliwienie prezentacji uzdolnień.
 
Zasady uczestnictwa w konkursie: 
-konkurs przeznaczony dla dzieci(3-6 lat) i ich rodziców 
-zgłoszenia do konkursu należy kierować do wychowawców grup
-interpretacja tematu jest dowolna
-każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę, wybraną przez siebie techniką plastyczną w formacie minimum A4, maksimum A3. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.
          
Przebieg konkursu: konkurs trwa od 28.02.2018r. do 15.03.2018r.-rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród, dyplomów nastąpi dnia  20.03.2018r.
Kryteria oceny: specjalnie powołania komisja dokona oceny wg następujących kryteriów: estetyka wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne.
Nagrody dla laureatów: laureaci I, II, III  miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy; dzieci wyróżnione otrzymają nagrody pocieszenia i dyplomy.
Osoba odpowiedzialna za przebieg konkursu: Magdalena Pawlik
 
ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W naszym przedszkolu staramy się aby dzieci uczyły się 
otaczającego ich świata w sposób przyjemny i dopasowany do ich potrzeb.Kierując się tymi zasadami wprowadzamy je także w świat języka angielskiego, który w przyszłości będzie towarzyszył im na co dzień. Staramy się aby dzieci odbierały tę nową dla nich przestrzeń komunikowania się nie tylko jako zestaw zasad i reguł, lecz by stanowiła przyjemny dodatek urozmaicający czas spędzany w przedszkolu. Korzystając z licznych pomocy w formie kart obrazkowych,maskotek, a także śpiewając, rymując,  słuchając wierszyków i historyjek obrazkowych dzieci oswajają się z nowym brzmieniem i uczą się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Całość pozostaje jednak przede wszystkim dobrą zabawą w dobrym towarzystwie.
 
OGŁOSZENIE
Zarządzenie Prezydenta Miasta Siedlce w spawie harmonogramu rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 dla
                przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych
                
 
 
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„W TAJEMNICZYM LESIE"

 
Nasz przedszkolak Jakub Jajszczak z grupy I zdobył wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W TAJEMNICZYM LESIE" zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole  im. Kubusia Puchatka w Siedlcach.Za udział w konkursie Kubuś otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Gratulujemy sukcesu!
 
WIZYTA FRYZJERA W GRUPIE PSZCZÓŁEK
 

Dnia 19 marca grupę Maluszków odwiedziła Pani Emilka, 
która z zawodu jest fryzjerką. Nasz gość opowiedział o pracy fryzjera, zapoznał dzieci z narzędziami, których używa w pracy. Przedszkolaki poznały etapy zabiegu fryzjerskiego oraz z ochotą oddały się fryzjerskim czarom. Dzieci miały okazję popatrzeć na pracę wymagającą precyzji wyobraźni i zaangażowania. To była bardzo cenna lekcja. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Emilce za przybliżenie dzieciom tej tematyki-Panie oraz dzieci z grupy I.

Serdecznie zapraszamy na zebrania  grupowe ,  które odbędą się według następującego porządku:

Grupa I (3-latki)-28 luty(środa) godzina 15.30-sala Maluszków
Grupa II(4-latki)-27 luty (wtorek) godzina 16.00-sala grupy II
Grupa III(5-latki)-22 luty (czwartek) godzina 15.30-sala grupy III
Grupa IV(6-latki)-26 luty (poniedziałek) godzina 15.30 -sala grupy IV
Grupa V(6-latki)28 luty (środa)godzina 16.00 -sala grupy V

                                                 Rada Pedagogiczna

WALENTYNKI 14.02.2018r. W GR. IV (6-latkach)

Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć, tak właśnie obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień w naszej grupie.
Walentynki to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem.Dzieci przygotowały niespodzianki swoim kolegom czy koleżankom w grupie. Laurki towarzyszyły nam przez cały dzień -były wykonane wg własnej inwencji twórczej dzieci. 
Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że tylko jest raz w roku... 
Wszystkim życzymy dużo miłości! 

WARSZTATY Z ZUO ,,EKOLOGIA Z KLASĄ"

12 lutego 2018 roku przedszkolaki z naszego przedszkola
brały udział w warsztatach pt.: "Ekologia z klasą" z pracownikiem Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach na terenie naszej placówki.
Dzieci utrwaliły wiadomości na temat segregacji śmieci.
Wiedzą jak ważna jest wspólna ochrona naszego środowiska.
Dzieci praktycznie utrwaliły wiadomości z zakresu segregacji odpadów.
Na koniec spotkania otrzymały magnesy na lodówkę, przypominające o tej ważnej sprawie.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było w środę 07.02.18r.r.na balu karnawałowym w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Siedlcach.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów,  Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Wodzirej, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką i konkursami. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach,konkursach: taniec z balonami, taniec z krzesełkami  bitwa na gazetowe śnieżki.Na zakończenie balu wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia grupowe.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

12 stycznia 2018 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Siedlcach odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolakówze swoimi Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Wnuki przygotowały na tę okoliczność: wiersze, piosenki, inscenizacje, tańce oraz wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane upominki.Po części artystycznej dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany wspólnie z Rodzicami. 
Uroczystość przebiegała w serdecznej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości. Nieocenioną pamiątką dla Dziadków i Wnuków będzie wiele wspólnych zdjęć.
 
Wyróżnienie Filipa Kłosowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Książeczka sensoryczno - manipulacyjna"
 
W miesiącu grudniu 2017 roku Przedszkole
nr 16 im. J. Brzechwy w Koninie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  pt.„Książeczka sensoryczno - manipulacyjna”W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli z całego kraju. Prace były ciekawe, kolorowe z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów.Komisja w składzie: Pani dyrektor Ewa Derdzińska, Pani wicedyrektor Urszula Drzewiecka,Pani Paulina Andrzejczak, Pani Edyta Plucińska - Bednarkiewicz wyłoniła spośród nadesłanych prac 3 wyróżnienia wśród których znalazł się nasz przedszkolak Filip Kłosowski z grupy V. Gratulujemy !!!
 
KONCERT LAUREATÓW KONKURU KOLĘD I PASTORAŁEK
,,SZŁA KOLĘDA"

Dnia 12 stycznia 2018 roku o godz. 18:00 dzieci z grupy
"Wesołe sówki"w składzie: Natasza Lech, Marta Jóźwiak, Ignacy Pasztor, Karolina Topczewska i Adam Cybulski wystąpiły w Koncercie Galowym zorganizowanym w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Występ był bardzo udany a dzieci otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody, które wywołały uśmiech na buziach małych artystów. Życzymy dalszych sukcesów!
 

KONCERT MAŁEJ ORKIESTRY DNI NASZYCH

W dniu 08.01.2018r.„Mała Orkiestra Dni Naszych” gościła w naszym przedszkolu. Koncertem „List do świętego Mikołaja” przekazała piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku. Artyści wraz z rozśpiewaną publicznością wykonali żartobliwe utwory opisujących świąteczną rzeczywistość   („Choinka i rodzinka”, „Kolędnicy na mojej ulicy”), poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania („Wolne krzesło przy stole”, czy tytułowa „List do świętego Mikołaja”).Nie zabrakło też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasem.
 
KONCERT GALOWY ,,KOLĘDOWAĆ MAŁEMU"

Dnia 7 stycznia 2018r. odbył się koncert Galowy kolęd i pastorałek "Kolędować Małemu" zorganizowany przez
Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.Laureaci konkursu: Zosia Markiewicz, Marta Jóźwiak, Julia Boguszewska, Natasza Kołodziejak, Ignacy Pasztor z zespołu "Wesołe sówki"zaprezentowały pastorałkę „Gdy pierwsza gwiazdka zjawi się”.Małym artystom nie była straszna wielka scena sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury.Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.Dziękujemy pięknego wykonania i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
SZŁA KOLĘDA 2018
 
Dnia 5 stycznia 2018r.odbył się XII Przedszkolny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych"Szła Kolęda 2018", organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcachw Sali Białej MOK, oceniono 34 podmioty wykonawcze. W konkursie wzięło udział ok. 100 uczestników.Nasze przedszkole reprezentowały dwa zespoły„Rozśpiewana  dziewiątka” z grupy V z pioseką „Nowy Rok hop"” i „Wesołe sówki” z grupy IV, które zaśpiewały pastorałkę "Na pasterkę". Laureatami konkursu został zespół "Wesołe sówki"
 w skład, którego wchodzą: Marta Jóźwiak, Ignacy Pasztor, Natasza Lech, Karolina Topczewska, Adam Cybulski. Nagrodą dla małych artystów jest występ w koncercie Galowym, który odbędzie się  dn. 12 stycznia 2018 roku o godz. 18:00 
Gratulujemy sukcesu!!!

Konkurs „KOLĘDOWAĆ MAŁEMU”
 
Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach jak co roku zorganizowało  XII konkurs kolęd i pastorałek „KOLĘDOWAĆ MAŁEMU”.  Celem  konkursu jest upowszechnianie idei kolędowania oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia,promowanie artystycznej twórczości dzieci i młodzieży.  Przesłuchania eliminacyjne uczestników konkursu odbyły się dnia 17 stycznia 2017 roku.
 Z naszego przedszkola w konkursie wzięły udział 2 zespoły.
 „Rozśpiewana  dziewiątka” z grupy V z pastorałką „Gwiazdy nad stajenką” i „Wesołe sówki” z grupy IV, które zaśpiewały pastorałkę „Gdy pierwsza gwiazdka zjawi się”. Laureatami w kategorii PRZEDSZKOLA  zostały Zosia Markiewicz, Marta Jóźwiak, Natasza Kołodziejak,Julia Boguszewska i Ignaś Pasztor z grupy „Wesołe sówki”.
Mali artyści wezmą udział w koncercie galowym - 07 stycznia 2018 roku godz. 17.00 w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 BRAWO KORNELIA !!!

MOK w Siedlcach był organizatorem Rodzinnego Konkursu Plastycznego SZOPKA BOŻONARODZERNIOWA 2017. Do konkursu zgłoszono 54 szopki bożonarodzeniowe przez 47uczestników z 13 placówek, oraz 7 prac uczestników indywidualnych.W kategorii „Przedszkola i klasy 0” I miejsce zajęła Kornelia Dybciak z grupy IV, która wspólnie ze swoją mamą wykonała przepiękną szopkę. 
Gratulujemy
Zdjęcia z konkursu pod adresem Mok Siedlce
http://mok.siedlce.pl/Galeria/Rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego-Szopka-Bozonarodzeniowa,140
 

GRUPA MĄDRE SÓWKI Z WIZYTĄ W TĘŻNI SOLANKOWEJ

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów.Czas spełniania marzeń i okazywania sobie szacunku i miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki na choince, odkrywamy na nowo sens życia.Ze świętami związane są tradycje, które w szczególny sposób są kultywowane w naszym przedszkolu. W dniach 12.12. - 18.12.2017r. odbyły się spotkania wigilijne w poszczególnych grupach. Na wspólne kolędowanie i jasełka przedszkolaki wraz z nauczycielkami zaprosiły rodziców. Nastrojowa scenografia, niecodzienne stroje dzieci, które wcieliły się w role biblijnych postaci, a także rozbrzmiewające kolędy wprowadziły wszystkich w wyjątkowy klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.Po części artystycznej było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Uroczystość uświetnił niespodziewany gość - Św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Nie odbyło się bez sesji zdjęciowej z udziałem dostojnego gościa. W dalszej części magicznego popołudnia wszyscy zasiedli do stołów nakrytych białymi obrusami, przyozdobionych świątecznymi motywami, na których znalazło się wiele tradycyjnych potraw przygotowanych przez mamy i bacie.Wszystkie spotkania odbyły się w ciepłej, serdecznej atmosferze.

 

Grudniowe zabawy tropiace i badawcze

na placu przedszkolnym w poszukiwaniu oznak zimy- szron.

WIZYTA DZIECI KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY
PODSTAWOWEJ NR 5 W SIEDLCACH W NASZYM PRZEDSZKOLU

14 grudnia 2017 roku gościliśmy dzieci klas I wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach. Przedszkolaki z grupy 6-latków przedstawili "Jasełka" , których tematyka omawiała przygotowania 
do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy 5-latków wystawiły "Jasełka" przedstawiające "Narodzenie Pana Jezusa". Wśród uczniów było kilkoro absolwentów naszego przedszkola. Był to dla nich bardzo miły powrót do wspomnień. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie wszystkich dzieci.Wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
 
      POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA
PODSUMOWANIE AKCJI ;-))

 W naszym przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska  w Sokołowie Podlaskim.Dzięki naszym przedszkolakom i ich rodzicom, udało nam się zebrać 3 kartony pożywienia. Pracownicy schroniska bardzo ucieszyli się z przywiezionych darów,gdyż to stanowi wielkie wsparcie dla bezdomnych zwierząt.  Mają one szansę żyć lepiej oraz godniej znosić swój los.Otrzymaliśmy podziękowanie od Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski. Wszystkim "PRZYJACIOŁOM ZWIERZĄT" bardzo dziękujemy za dobre serca i hojność,a pani Milenie Lech (mamie Nataszy i Miłosza) za pomoc w przewiezieniu darów.
Napisał o nas Spin : ,,Dziewiątka kocha i dba o zwierzęta:-)))
www.spin.siedlce.pl/2017/12/18/dziewiatka-kocha-i-dba-o-zwierzeta/
 
FINAŁ XXVII SPARTAKIADY SPORTOWO-REKREACYJNEJ PRZEDSZKOLI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE

II miejsce!

Dnia 8 grudnia  2017 roku dzieci z grupy IV i V wzięły udział w Finale XXVII Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej  Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce.Dzieci wywalczyły
 II MIEJSCE!!!
Brawa dla naszych sportowców, dziękujemy  także  dopingującym przedszkolakom, rodzicom i wszystkim którzy nas w tym dniu wspierali.Zachęcamy do obejrzenia  fotorelcji umieszczonej na łamach
Tygodnika Siedleckiego pod adresem: http://www.tygodniksiedlecki.com/g43093-najlepszy.kubus.puchatek-56233-1.htm
 
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie, 
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”
 
 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanychprzez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia -imieniny Mikołaja.  Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi,nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola.Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci zaprosiły Mikołaja na spotkania opłatkowe w grupach.Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI 
I PSEM TROPIĄCYM OGIM
Dnia 5 grudnia nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście,
 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach,  oraz niecodzienny gość, pies policyjny Ogi.Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się w jednej sali aby powitać naszych gości.Przewodnik psa  tropiącego,  opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził  pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom  Ogiego. Następnie odbyła się pogadanka policjantów na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. W pogadance zwrócili oni szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami.  Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Wszyscy uczestnicy spotkania będą długo pamiętać tą nietypową wizytę. Serdecznie dziękujemy gościom.
 
WIZYTA PRACOWNIKA NADBUŻAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

W poniedziałek 04.12.2017r gościła  w naszym przedszkolu
p. Ewa Czapla – pracownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.Pani Ewa przygotowała dla nas prezentację mulimedialną „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.Dzieci dowiedziały się, iż zima dla zwierząt , to czas walki oprzetrwanie. Cześć zwierząt emigruje, uciekając przed głodem i chłodem, inne zapadają w sen zimowy lub hibernację,do minimum ograniczając swoją aktywność. Są wreszcie takie, którepozostają aktywne, chociaż drastycznie zmieniają dietę lub tryb życia.Trzeba pamiętać przy dokarmianiu, że nie można robić tego pochopnie. Zimowy posiłek musi być ZDROWY.
 
WIZYTA W PRZEDSZKOLNEJ „SPIŻARNI” -SPOTKANIE Z PANIĄ
INTENDENTKĄ

W listopadzie gościliśmy w  6 latkach -grupa V, Panią Intendent przedszkola,którą serdecznie przywitaliśmy. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu.Pani Czesia opowiadała nam jak  tworzy  się jadłospis dla dzieci i jakie kryteria są brane pod uwagę przy jego tworzeniu. Ponadto odbyła się rozmowa na temat przechowywania żywności  w przedszkolu w okresie jesienno-zimowym. Pani Czesia zaprowadziła dzieci do przedszkolnej „ spiżarni” gdzie znajdowały się  produkty spożywcze poukładane na półkach, ponadto pokazała nam zamrażarki i lodówki w których przechowywane są mrożone owoce na kompoty, warzywa oraz nabiał . Zapoznała dzieci z warunkami jakie są potrzebne produktom ,warzywom aby przetrzymałyokres zimowy i nadawały się do spożycia. Było to dla dzieci bardzo interesujące 
spotkanie, dzięki któremu zdobyły dodatkową wiedzę.
Pani Czesi bardzo dziękujemy za spotkanie.

XXVII SPARTAKIADA PRZEDSZKOLI

27 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje do XXVII Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli.Organizatorem tegorocznej edycji był Zarząd Miejski TKKF Siedlce. Eliminacje odbyły się w hali ARMS przy ul. Prusa. Nasze przedszkole reprezentowały 6-latki z grupy IV i V . Dzieci rywalizowały w  sześciu konkurencjach: sztafeta z przejściem przez szarfę,  rzuty woreczkiem do tarczy punktowej, sztafeta z przebiegnięciem przez rękaw,rzut piłką lekarską, sztafeta z piłeczkami i skok w dal z miejsca. I chociaż powyższe konkurencje nie były łatwe do wykonywania okazało się,że nasi zawodnicy  zdobyli największą liczbę punktów. W ten sposób uzyskaliśmy prowadzenie i zakwalifikowaliśmy się do finału. Trzeba przyznać, że dzieci bawiły się świetniei jak przystało na prawdziwych sportowców godnie prezentowały placówkę. Wykazały się dużą sprawnością fizyczną,umiejętnością pracy zespołowej i wspólnej zabawy.Radość zawodników była jeszcze większa gdy otrzymały drobne upominki oraz odebrały dyplomy uczestnictwa. teraz chwila odpoczynku, a potem przygotowania do głównych rozgrywek - czyli do FinałuXXVII Spartakiady Sportowo- Rekreacyjnej Przedszkoli, który odbędzie się 08.12.2017.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia-najmilszej przytulankii, najlepszego przyjaciela dzieci.W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie
, które towarzyszyły im przez cały dzień.Z tej wyjątkowej okazji na przedszkolaków czekało wiele niespodzianek jednak najwiekszą atrakcją dla dzieci była wizyta Misia Teddy Eddie. 
Miś była na zajęciach w grupie Maluszów dzieci bardzo uważnie uczystniczyły w spotkaniu z niezwykłym gościem,
nauczyły się nowego słownictwa w języku angielskim.Teddy Eddie wręczył wszystkim przedszkolakom firmowe upominki
oraz odwiedził każdą grupę z którą chętnie pozował do zdjeć.Dziękujemy mamie Zosi Czarnockiej z grupy Pszczółek -Pani Marcie za zorganzowanie fantastycznego spotkania.
 

JESIENNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ SIEDLCE 2017

 

15.11.17r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej,Siedlce 2017. Nasze przedszkole reprezentowały: 5-latki i 6-latki.
 
 
5-latki zaśpiewały piosenkę "Malowała jesień" w składzie: Michalina Markiewicz- śpiew;Natalka Olszak i Nina Siedlecka- chórek; Olga Sienkiewicz, Oliwia Dobroch- taniec."Rozśpiewane pięciolatki" do występu przygotowała Pani Teresa Dutkiewicz.

 

Zespół 6-latków z grupy V „Rozśpiewana dziewiątka”  wystąpił  w składzie: Tymek Kurowski, Ola Grabowska, Marika Wymiatał, Patrycja Dorosz, Nicola Roguska, Zuzia Piotrowska, Martynka Borkowska,Marysia Myrcha.Dzieci wykonały piosenkę „Kasztan perkusista” i grały na instrumentach perkusyjnych.
 
Oba zespoły: „Rozśpiewane pięciolatki” i „Rozśpiewana dziewiątka”znalazły się w gronie laureatów konkursu.Gratulujemy przedszkolakom i zapraszamy na Koncert Galowy z ich udziałem, który odbędzie w dn. 22.11.2017 r. o godz. 18.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
 
UWAGA UWAGA!!!

Miejskie Przedszkole Nr 9  bierze udział w Akcji Mikołajkowej
na rzecz Dzieciaków z Siedleckiego Domu Dziecka!
Szczegóły na plakacie

 

TEATRZYK PT.,,TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK W KRAINIE CZEKOLADOWYCH SERDUSZEK"

W środę 15.11.2017r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawieniew wykonaniu aktorów Agencji artystycznej Magik pt: „Tomcio Łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek”. 
To interesująca i humorystyczna opowieść o przygodach małego grubaska Tomcia Łakomczuszka, który objada się od rana do wieczora, nie patrząc na konsekwencje. Mimo zaleceń Doktora Zdrówko -Tomcio nie chciał słyszeć o jedzeniu warzyw, owoców, higienie i porannej gimnastyce.Zafascynowany słodyczami staje się łatwą ofiarą Czekoladowej Czarownicy i Zębowej Bakterii, którzy chcą go schwytać 
i na zawsze uwięzić w krainie Czekoladowych Serduszek, z dala od rodziny i przyjaciół. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie, a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
 
 KONSULTACJE Z RODZICAMI
 
Wszechstronny rozwój dziecka zależy od wspólnie realizowanych działań, właściwie prowadzonej współpracy rodziny z przedszkolem i przedszkola z rodziną. Rada Pedagogiczna Miejskiego Przedszkola Nr 9 zaplanowała indywidualne konsultacje z rodzicami na terenie przedszkola.
 
Cel spotkań:
·informowanie rodziców o zachowaniu się dzieci w przedszkolu, o jego osiągnięciach,
·zbieranie informacji o zachowaniu się dzieci w domu,
·przekazywanie wiedzy dotyczącej rozwoju dziecka i jego potrzeb, 
·uzgodnienie wspólnego systemu oddziaływań wychowawczych (ujednolicenie wymagań stawianych dzieciom
 przez nauczycieli i rodziców),
·stworzenie klimatu wzajemnego porozumienia
 
Szczegółowy grafik spotkań z rodzicami

3-latki 15 XI 2017r.- 15.30-16.30-Sala gr. I
4-latki 24 XI 2017r.- 16.00-17.00-Sala gr. II
     5-latki (gr. III)-16 XI 2017r.-16.00-17.00-Sala gr. III
6-latki (gr. IV)-20 XI 2017r.-1600-1700-Sala gr. IV
6 latki (gr.V)-21 XI 2017r.-16.00-17.00-Sala gr. V

O terminach kolejnych spotkań Rodzice będą informowani na bieżąco.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
 
OGŁOSZENIE

Dnia 15 listopada 2017r. (środa) będziemy gościli
aktorów teatru MAGIK

 w spektaklu ,,Tomcio Łakomczuszek w krainie czekladowych serduszek"

   "SÓWKI" ROBIŁY OWOCOWE SZASZŁYKI
 
O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z grupy IV. 
Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci  miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki
 oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na samym końcu nastąpiła degustacja.
 
OGŁOSZENIE

Indywidualne konsultacje z języka angielskiego 
odbędą się w środę 15.10.2017r.od godziny 15.10

Zapraszam zainteresowanych Rodziców
nauczyciel języka angielskiego Aleksandra Paszkowska
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

09.11.2017r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w której wzięły udziałdzieci z grupy I ,,Pszczólek".Akademia rozpoczęła się od przywitania gości przez wychowawcę grupy Panią Magdalenę Pawlik i przedstawienia części artystycznej ,w której dzieci zaprezwentowały swoje umiejetności ,dając tym
samym dowód jak już dużo potrafią.Były piosenki,wierszyki, zabawy ruchowe,zagadki i tańce.Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani ,pomagać kolegom.Po przysiędze nastapił moment pasowania naszych ,,Milusińskich''przez Panią Dyrektor Alicję Kuziak.
Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz pluszowy upominek.Wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny słodki poczęstunek.
 
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu 
odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe.Po odśpiewaniu w podniosłym nastroju Mazurka Dąbrowskiego, pani Teresa Chromińska dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości.Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy i pieśnio charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało - czerwone kotyliony oraz chorągiewki połączone  z odświętnym wystrojem sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków".Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolnych, dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu,kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
 
 WIZYTA PIĘCIOLATKÓW W TĘŻNI SOLANKOWEJ
7 listopada grupa dzieci 5-letnich wraz z opiekunami wyruszyła autobusem MPK do Tężni Solankowej w Parku Wodnym w Siedlcach. 
Nowe miejsce wywarło na przedszkolakach ogromne wrażenie. 
Na początku naszej wizyty dzieci z zaciekawieniem przyglądały się ścianie zbudowanej z gałązek dzikiej śliwy (tarniny), 
która jak się okazało działa antybakteryjnie i oczyszczająco na cały organizm. Mikroklimat tężni to dawka nadmorskiego klimatu, z którego z chęcią skorzystaliśmy. Podczas pobytu dzieci układały puzzle, rysowały, budowały z klocków. Z zainteresowaniem obserwowały przez szybę osoby korzystające z basenu w Parku Wodnym.Dzieciom bardzo podobał się pobyt w tężni solankowej z chęcią napewno odwiedzą to miejsce jeszcze nie raz.
 
 

 

ZAPROSZENIE 

Drodzy Rodzice  Przedszkolaków z grupy I !!!!!
Serdecznie zapraszamy na uroczystość  
Pasowania na Przedszkolaka 
która odbędzie się w dniu
09.11.2017r.(czwartek) o godzinie 9.15 
w sali Maluszków.

                                                             Panie oraz Dzieci
 
TEATRZYK PROFESOR WODOREK I SUPERBOHATEROWIE

W dniu 30.10.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Objazdowy Pomarańczowy Cylinder ze  spektaklem ,,Profesor Wodorek i Superbohaterowie". W spektaklu występowała dwójka aktorów,pacynki i kolorowe pełne fantazji stroje, które poruszyły dziecięcą  wyobraźnię.Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki,byliśmy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji.W tym spektaklu  Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do swojego laboratorium.Teatrzyk dotyczył problemów higieny. Wzięły w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przyjrzeliśmy się z bliska rączkom i zobaczyliśmy czy na pewno były 
czyste dzieci dowiedziały się że ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne.Spektakl miał charakter interakcyjny. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry,która w rockandrollowym stylu rozweseliła każdego przedszkolaka. Dzieci dodatkowo  miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. 
 
SADZIMY NOWE DRZEWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

,,Sadźmy krzaki, sadźmy drzewa,
żeby zawsze ptak mógł śpiewać,
By powietrze było czyste
Dbaj o zieleń oczywiście''.

Dnia 25 października w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyło się sadzenie drzew.Dzieci z grupy:III, IV, V bacznie obserwowały w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu.  Wspólnie udało nam się posadzić drzewa - dębu czerwonego.
Cieszymy się , że przybyły nam kolejne drzewa do obserwacji i obiecujemy, że będziemy o nie dbać . 
 
JESIENNY BAL W GRUPIE MALUSZKÓW

24.10.2017r. w grupie I odbył się jesienny bal.
W tym dniu rodzice przygotowali swoim pociechom oryginalne i niepowtarzalne stroje. Na balu bawiły się jeżyki, wiewiórki, dynie , jesienne drzewka i różne leśne zwierzątka.
Odbył się Quiz o tematyce jesiennej, były zagadki dotyczące darów jesieni.Przedszkolaki  wspólnie z Paniami z grupy przygotowały dziuple pełną orzechów dla wiewiórki. Odbyła się również prezentacja jesiennych strojów.  Dzieci  odtańczyły jesienny walczyki bawiły się w rytmach jesiennej muzyki. Na zakończenie balu Maluszki wykonały jesienne drzewo i zjadły słodki poczęstunekprzyniesiony przez jednego z kolegów z grupy.
 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Piątek (20.10.17r.) dla starszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Grupa: II, III, IV, V oraz nauczycielki, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem
na wycieczkę do leśniczówki  w Lipniaku z okazji "Święta pieczonego ziemniaka". Na miejscu czekała Pani  leśnik Stanisława Gomółka, która przybliżyła nam  świat przyrody w szacie jesiennej.
Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt.
Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznałyróżnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. 
Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki,  suche igły drzew iglastych, kawałki kory. 
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda.Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.
Na koniec czekała niespodzianka w postaci kiełbaski z ogniska.
 
WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO
 
W dniu 16.10.2017 gościliśmy w naszym przedszkolu 
Ratownika Medycznego  – Pana Dariusza Piotrowskiego, tatę Zuzi z grupy V.To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły  dzieci z  grup I, III, IV i V.
Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.Na samym początku Pan Ratownik wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.Naszemu Gościowi – Panu Dariuszowi – bardzo  serdecznie dziękujemyi życzymy, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ 

,,Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas.

Zwykle Pani śpiewa dla nas, ale dziś posłucha nas.

Pani umie radę znaleźć, kiedy ktoś kłopoty ma.

Pani się nie boi wcale ani myszy ani lwa''
 
13 października w naszym przedszkolu odbył się
uroczysty „Dzień Komisji Edukacji Narodowej” .
Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor ,
 nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. 
Spotkanie przygotowały dzieci ze wszystkich grup wiekowych pod opieka nauczycielek. Nasze przedszkolaki zaprezentowały artystyczny program muzyczno-słowny. Całe grono pedagogiczne  Miejskiego Przedszkola Nr 9 dziękuje swoim wychowankom za występy,miłe słowa które na długo pozostaną w naszej pamięci.
 
ZAJĘCIA O TEMATYCE ZDROWOTNEJ

Dnia 4 października  2017r. odbyło się w przedszkolu spotkanie 
ze słuchaczkami  Centrum Kształcenia Zawodowego
o profilu Usług Medycznych,  pod kierunkiem Pani Anny Nasiłowskiej, 
doktor stomatolog.Dzieci uczestniczyły w zajęciach
o tematyce zdrowotnej z zakresu „Profilaktyka schorzeń 
 jamy ustnej u dzieci” prowadzonych przez studentki o kierunku 
higienistka stomatologicznaPanie w poszczególnych grupach wiekowych opowiedziały dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej,przedstawiły multimedialny film edukacyjny 
dotyczący profilaktyki schorzeń jamy ustnej, zapoznały dzieci z charakterem pracy higienistki stomatologicznej
 z użyciem przyborów do pracy i modelu szczęki,  przeprowadziły doświadczenie namnażania się bakterii na płytce 
nazębnej oraz zachęciły dzieci do wizyt u stomatologa.Dzieci  z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w proponowanych formach
zajęć dzieląc się własnymi doświadczeniamiz pobytu u dentysty i wiedzy na temat dbania o zęby.Przedszkolaki otrzymały kolorowanki
 związane z omawianym tematemi zaświadczenia "Dzielnego Przedszkolaka".Na koniec dzieci wraz z nauczycielkami serdecznie podziękowałyprowadzącym za cenne wskazówki, które wykorzystane zostaną  w praktyce.
 
4-LATKI ROBIĄ SAŁATKĘ OWOCOWĄ
 
W piątek 6 października dzieci 
z grupy 4 -latków przygotowały na zajęciach pyszną,
witaminową sałatkę.Przyniosły z domu różne świeże owoce.
Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie,
kiwi, mandarynki, winogrona.Pamiętając o zasadach higieny przygotowały się do pracy ( mycie rąk, owoców, założenie ubrań ochronnych).Dzieci samodzielnie kroiły owoce
zachowującbezpieczeństwo przy
posługiwaniu się nożem. 
Sałatka udała się znakomicie. Była degustacja 
przy pięknie nakrytych stołach.
Przygotowanie sałatki dało dzieciom 
wiele satysfakcji i radości, uświadamiając ,
jak ważne jest spożywanie owoców dla
prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 
4-LATKI PIEKĄ CHLEB

29.09.17r. w grupie 4 - latków odbyło się
wspólne pieczenie chleba.
Najpierw dzieci dokładnie zapoznały się 
z produktami , potrzebnymi do wypieku chleba.
Potem ochoczo zabrały się do wygniatania ciasta.
Chleb został wzbogacony ziarnami słonecznika.
Największe było zdziwienie dzieci,
kiedy ciasto podwoiło swoją objętość.
Tak przygotowany chlebek trafił do piekarnika .
Zapach unoszący się w przedszkolu sprawił, że wszyscy mieli
ochotę na kromkę świeżego chleba.

 

OGŁOSZENIE

Dnia 13.10.2017r.(piątek ) o godzinie 9.15 
w  naszym przedszkolu odbędzie się uroczysta akademia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W tym dniu prosimy aby dzieci przyszły ubrane odświętnie.
 
OGŁOSZENIE!!!

 Dnia 11.10.2017r. (środa) przedszkolaki z grup: II, III, IV, V 
wyjeżdżają na wycieczkę do Leśniczówki w Lipniaku 
na "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA".
Wyjazd o godz. 9.00, powrót godz.12.00.
Prosimy Rodziców dzieci 4,5 i 6-letnich
o wpłacanie 10 zł, na pokrycie kosztu przejazdu autobusem.

 W tym dniu dzieci powinny być ubrane stosownie do pogody.

WYCIECZKA DO SKLEPU OWOCOWO-WARZYWNEGO

Dnia 09 października przedszkolaki z grupy I oraz III  udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego,aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić.Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Nazywały owoce warzywa,które można nabyć w warzywniaku, określały ich kształt i kolor.Na zakończenie podziękowały sprzedawcy  za miłe przyjęcie. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka

 OGŁOSZENIE


W dniu 15 września 2017r.(piatek)o godz.16.00
odbędzie się zebranie ogólne Rodziców,
po którym zapraszamy na spotkania w grupach.

INFORMACJA DLA RODZICÓW 

 

W dniu 1 września 2017r. wszystkie dzieci przynoszą:

  • zaświadczenie o stanie zdrowia,
  • zaświadczenie, że dziecko jest wolne od pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych. 

Dzieci urodzone w 2014 roku przynoszą:

  • podpisaną piżamę,
  • podpisany podkład na leżak (koc w poszewce o wymiarach 160cm x 100cm),
  • materiałowy worek do przechowywania pościeli. 

 Copyright 2010 Miejskie Przedszkole Nr 9. All rights reserved. Created by VIPERCOM