Żywność dobra z natury

Wybór w zgodzie z naturą

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi konsumentami. Fakt ten bardzo cieszy i napawa optymizmem na przyszłość. Na co zwracamy uwagę i jakimi kryteriami kierujemy się podczas codziennych zakupów? Kupujemy w sposób przemyślany i odpowiedzialny – ważna jest dla nas nie tylko jakość produktu, ale także sposobów w jaki został on wytworzony, dotyczy to szczególnie żywności. Przyczyny zmiany naszych konsumenckich nawyków i przyzwyczajeń należy dopatrywać się przede wszystkim w rosnącej  świadomości ekologicznej − zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasze wybory niosą za sobą określone konsekwencje dla środowiska naturalnego oraz planety, dlatego coraz częściej i chętniej sięgamy po żywność pochodzącą z ekologicznych upraw. Co wyróżnia produkty ekologiczne, to pytanie, które zapewne zadaj sobie wielu z nas, dlatego warto na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim certyfikowana żywność ekologiczna, certyfikat ma znaczenie!, jest zdrowsza dla nas i planety, ponieważ została ona wyprodukowana w oparciu o tradycyjne metody, które wykluczają używanie sztucznych oprysków, pestycydów oraz nawozów. Sposób uprawy żywności nie pozostaje bez wpływu na jej jakość – w przypadku produktów ekologicznych śmiało możemy mówić o najwyższej jakości. Dlaczego certyfikat ma znaczenie? Certyfikaty otrzymują gospodarstwa, które spełniają surowe wymogi i kryteria dotyczące prowadzenia upraw ekologicznych. Dla klientów certyfikat jest informacją, że produkt faktycznie jest eko.

Ekologia na talerzu

Producenci żywności ekologicznej bio planet dokładają wszelkich starań, by ich produkty były najwyższej jakości. Warto również wspomnieć o bogatej i różnorodnej ofercie produktów – naprawdę jest w czym wybierać, szczególnie jeśli praktykujemy dietę wegetariańską lub wegańską. Bio planet to prawdziwy raj dla roślinożerców, ale nie tylko. Ekologiczna żywność to także świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, które są szczególnie narażone na szkodliwe działanie środków chemicznych stosowanych w tradycyjnych gospodarstwach. Jeżeli zależy nam na zdrowiu naszym i naszych bliskich, a także nie jest obojętny nam los planety, to oczywistym staje się, że nasz wybór musi być eko.